"Enter"a basıp içeriğe geçin

C# İlk Uygulamam. Buton Yakalama Oyunu

Bilge Adam serüvenimiz devam ediyor arkadaşlar biliyorsunuz 🙂 Geçen hafta Visual Studio Tanıdık ve form uygulamalarına giriş yaparak , Textbox buton, list box genel olarak bunları öğrendik ve ilk uygulamamızı yaptık her zamanki gibi ilk uygulamamızda programlama başlanan en önemli ilklerdendir. Merhaba Dünya diyerek c# ve programlama konusuna giriş yapmış olduk 🙂

Konular ilk başlar olduğu için pek zorlanmıyorum ama bilmediğim çok şey olduğunu her geçen gün daha çok anlıyorum 🙂 Yaptığım çoğu şeyin amale işi olduğunu her fırsatta mezo hocam hatırlatıyor bana.

Visual Studio’a Yeni giriş yapmamıza rağmen daha önceden üzerinden çalışmış olduğum haber alarmı mı tamamladım. Bana tamamlamam da yardımcı olan mezo hocama çok teşekkür ederim. ( Uygulamayı yakında sizlerle paylaşacağım arkadaşlar ufak tefek düzenlemeler yapıyorum grafik bazlı)

Konudan konuya atladım gene 🙂 Gelelim yazımızın başlığına geçen hafta mezo hocamdan almış olduğumuz buton yakalama ödevini biraz daha geliştirerek ufak bir oyun haline getirmek istedim. Bu ufak uygulama içerisinde Listbox Kullanımı, timer kullanımı, random kullanımı ve nesne konumlandırma ile ilgili bilgilere ulaşa bilirsiniz.

Uygun Olduğum bir anda bu konular ile ilgili bir makale hazırlamayı düşünüyorum 🙂

Herneyse gene ben çok konuştum ( Yazdım ). Uygulamayı Paylaşayım hemen.

C# Buton Yakalama Oyununu İndirmek İçin Tıklayınız.

Not: Uygulama Visual Studio 2010 ile geliştirilmiştir.

Yararlı Olması Dileğiyle Ahmet KAYAR

 

4 Yorum

 1. bendemi hata var bilmiyorum ama “404. İstenen sayfa bulunamadı” hatası geliyor.haberin olsun.

 2. 🙂 Evet ftp’de ufak bir karışıklık olmuş şu anda bir sorun yok. Çalışıyor.

 3. Özkan Bavlı Özkan Bavlı

  Kardeşim siten hayırlı olsun, google’da “C#’ta nesne konumlandırma ” diye arattım. 4. sırada çıktın.Başarılar diliyorum.

  Nesne konumlandırma hakkında bir şeyler yazabilir misin? iskambil destesini dağıtan kodlar üzerinde çalışıyorum.Top,left özelliğini biliyorum.Location özelliği nasıl kullanılıyor?

  Görüşelim.

 4. Çok teşekkürler Özkan Abi. Yoğun olduğum için geç göre bildim yorumunu k.bakma.

  Location Özelliği top left özelliği gibi x y olarak kordinat belirterek çalışıyor bununla ilgili en kısa sürede bir örnek yapmaya çalışacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir